In Einklang mit der Natur

W zapylaniu pomidorów pomagają nam nasi mali sprzymierzeńcy – Trzmiele. Te włochate i urocze owady bardzo efektywnie przenoszą pyłek z kwiatka na kwiatek. To dzięki naturalnemu zapylaniu nasze owoce są jędrne i równomiernie się wybarwiają.

Trzmiel – Bombus terrestris

Trzmiel- a w zasadzie Bombus terrestris – ta niepozorna istota jest niesamowicie pracowita i niezwykle istotna w naszym procesie produkcji. Armia małych pracowników niestrudzenie, dzień po dniu dokonuje zapylenia dając początek każdemu pomidorowi z naszej uprawy. Wielką zaletą trzmieli jest ich skłonność do pracy nawet w niesprzyjanych warunkach atmosferycznych, co bardzo często wyklucza z pracy pszczoły.

Ponieważ dbamy o właściwe warunki dla naszych pracowników – nawet tych najmniejszych – to nasze trzmiele mieszkają w ulach. W każdym z nich znajduje się kompletna rodzina z królową i robotnicami. Nasi specjaliści zaglądając do ula oceniają kondycję i zdrowie trzmieli. Istotne jest ich regularna wymiana dlatego co 4 tygodnie wstawiane są nowe ule. Nie bez znaczenia pozostaje również właściwe usytuowanie ula, takie by te wspaniałe owady bez trudu znalazły drogę powrotną do domu za zasłużony odpoczynek.

Naturalna ochrona

Dbając o bezpieczeństwo środowiska oraz naszych upraw do walki ze szkodnikami i chorobami roślin stosujemy naturalne i bezpieczne rozwiązania biologiczne. Owady szkodliwe i choroby mogą doprowadzić do strat w plonach, obniżenia jakości lub wręcz mogą uniemożliwić uprawę. Aby temu zapobiegać nasi specjaliści z najwyższa starannością dobierają i stosują naturalnych wrogów szkodników, co pozwala w zgodny z naturą sposób ograniczyć liczebność szkodników i zminimalizować lub wyeliminować ilość chemicznych środków ochrony roślin.  Bezpieczeństwo jest dla nas zawsze priorytetem.

Arbeiten Sie mit uns zusammen

Treten Sie unserem Unternehmen bei und entwickeln Sie Ihre Karriere

– bei PPO Siechnice geht es nicht nur um die Arbeit in einem Gewächshaus!