Poznaj nas

Jako największe i najnowocześniejsze przedsiębiorstwo ogrodnicze w Polsce od wielu lat wyznaczamy standardy w branży będąc jednocześnie prekursorem zmian. Dzięki konsekwentnym i skutecznym działaniom prowadzonym od lat pomidory z Siechnic są najbardziej cenione i najchętniej kupowane w Polsce. W zakładzie pracę znajduje obecnie ponad 600 osób. Nasza siedziba mieści się w podwrocławskich Siechnicach, gdzie na obszarze liczącym ponad 45 ha z pasją i oddaniem uprawiamy pomidory będące synonimem jakości i najwspanialszych walorów smakowych.

Nasza historia

Historia naszej firmy sięga roku 1976. To wtedy wszystko się zaczęło. Wszystkie minione lata to historia ludzi, wielka pasja i doświadczenie, które każdego dnia pozwala nam budować siłę firmy.

Powstaje pierwsza szklarnia w Siechnicach

Rozpoczęcie pierwszych prac budowlanych Zakładu Ogrodniczego w Siechnicach wchodzącego w skład Wrocławskiego Kombinatu Ogrodniczego.

Pierwsza szklarnia o powierzchni 6 ha

1 stycznia nastąpił długo wyczekiwany dzień – pierwsza szklarnia o powierzchni 6 ha  została oddana do użytku. Produkcję rozpoczęto z załogą liczącą 32 osoby a pierwsze pomidory trafiły na stoły już wiosną 1980 r

Druga szklarnia

Po pierwszych sukcesach oddano do użytku drugą szklarnię o powierzchni 6 ha

Trzecia szklarnia

Zakończenie budowy szklarni nr 3 o powierzchni 6 ha. Nie zatrzymujemy się jednak, ponieważ równolegle trwa IV etap prac budowlanych.

Otworzenie czwartej szklarni

Oddanie ostatnich 4 ha szklarni nr 4

Pierwsza nowoczesna szklarnia

Oddanie do użytku 6 ha nowoczesnej szklarni nr 5 do uprawy pomidorów w rynnach wiszących.

Przejęcie Citronex

Przejęcie liczącego 32 ha upraw Przedsiębiorstwa Produkcji Ogrodniczej Siechnice Sp. z o.o. przez Grupę Citronex. Prezesem Spółki zostaje Rafał Zarzecki.

Odbudowa szklarni nr 4

Likwidacja i odbudowanie szklarni nr 4 w nowoczesnej technologii uprawy pomidorów w rynnach wiszących.

Odbudowa szklarni nr 3

Likwidacja i odbudowanie szklarni nr 3 w nowoczesnej technologii uprawy pomidorów w rynnach wiszących.

Odbudowa szklarni nr 2 i 1

Likwidacja i odbudowanie szklarni nr 1 i 2 w nowoczesnej technologii uprawy pomidorów w rynnach wiszących.

Nowoczesna sortownia

Oddanie do użytku nowoczesnej sortowni i magazynu warzyw. Instalacja doświetlenia na powierzchni 8 ha.

Instalacja doświetlenia

Instalacja doświetlenia na powierzchni 8 ha.

Oddanie szóstej szklarni

Budowa i oddanie do użytku nowoczesnej, doświetlonej szklarni numer 6. Instalacja doświetlenia na powierzchni kolejnych 8 ha. Łączna powierzchnia uprawy wynosi 45 ha.

Instalacja doświetlenia

Instalacja doświetlenia na powierzchni 8 ha.

Instalacja doświetlenia

Instalacja doświetlenia na powierzchni 6 ha.

Przyszłość

W naszej firmie cały czas dzieję się coś ciekawego, zapisujemy kolejne karty swojej historii.

Wartości, które przyświecają naszej działalności to:

LUDZIE

To oni są sercem firmy. Bez pełnych pasji pracowników nie zadziało by się nic – historia naszego sukcesu nie zostałaby napisana. Dajemy możliwość efektywnego wykorzystania swojego potencjału i aspiracji, możliwość rozwoju zarówno dla młodych profesjonalistów jak i doświadczonych pracowników. Tworzymy przestrzeń dla kreatywności, łączy nas szacunek, zaufanie i działanie z poszanowaniem wspólnych dążeń.

JAKOŚĆ

To nasz najlepszy znak rozpoznawczy i największy priorytet. To dla Was podejmujemy kolejne wyzwania i rozwijamy się dlatego wdrożyliśmy Zintegrowany System Zarządzania Jakością. Jego solidne podstawy powodują, że wszystkie nasze działania cechuje najwyższa staranność. Jesteśmy ukierunkowani na ciągłe doskonalenie produktów i procesów, co jest kluczem do zaspokojenia oczekiwań najbardziej wymagających Klientów.

INNOWACYJNOŚĆ I ROZWÓJ

Wdrażanie nowatorskich technologii, otwartość umysłu oraz kreatywność Zespołu stanowi siłę napędową dla naszej firmy. Nigdy nie tkwimy w miejscu – u nas nie ma na to czasu.

Dbamy o lokalną społeczność

W naszej firmie jesteśmy przekonani że każdy, choćby mały pomocny gest dla kogoś może mieć wielkie znaczenie. Na co dzień wspieramy lokalną społeczność dając stabilną pracę wielu mieszkańcom Siechnic i okolic. Nie poprzestajemy jednak na tym, ponieważ chcemy mieć pozytywny i realny wpływ na nasze otoczenie.

Nasze szklarnie

Nasze pomidory znajdziesz w całej Polsce. Nim trafią na stoły rosną i dojrzewają w szklarniach w Siechnicach, Bogatyni i Ryczywole. To wyjątkowe miejsca w których każdego dnia dzieją się niezwykłe rzeczy.  Poznaj je bliżej.

Siechnice

W 2012 roku przejęliśmy Przedsiębiorstwo Produkcji Ogrodniczej „Siechnice”, które od tego momentu nieustannie modernizujemy i rozbudowujemy o kolejne powierzchnie szklarniowe. Dziś nasze szklarnie w Siechnicach to 45 hektarów uprawy, która w całości jest produkcją doświetlaną. W PPO Siechnice uprawiamy głównie pomidory malinowe, ale także  pomidory mięsiste żółte.

Bogatynia

Nasze szklarnie w Bogatyni zostały oddane do użytku w 2014 roku i są jednymi z najnowocześniejszych w Europie. W pełni doświetlany areał o łącznej powierzchni 10 hektarów pozwala na całoroczną uprawę najwyższej jakości, smacznych i mięsistych pomidorów malinowych.

Ryczywół

W 2019 roku nabyliśmy wygaszone przedsiębiorstwo w Ryczywole koło Kozienic. Od tego momentu rozpoczęliśmy gruntowną jego restrukturyzację i realizację planu budowy szklarni z systemem doświetlania o powierzchni 23 hektarów. Plan zakłada oddanie szklarni do użytku we wrześniu 2021 roku.

Nasza firma w liczbach

ha

tyle wynosi łączna powierzchnia naszej plantacji

pracowników dba o wysoki standard naszych upraw

m2

na takiej powierzchni sortujemy i magazynujemy pomidory

kg

nawet taką dzienna wydajność linii produkcyjnej jesteśmy w  stanie osiągnąć

Pracuj z nami

Dołącz do naszej firmy i rozwijaj swoją karierę

– PPO Siechnice to nie tylko praca w szklarni!